Čokoláda je opravdu velmi inspirativní objekt a já jsem si z ní v průběhu času vytvořila svou vlastní, speciální disciplinu.

Samozřejmě, že většinu tvůrčích postupů, složení materiálů a podobně – dlouho jsem pracovala na jejich nalezení – pečlivě tajím a chráním před zneužitím, ale jsou i takové, se kterými nemám problém inspirovat k tvorbě i přátele.

V průběhu roku pořádám řadu kreativních kurzů pro zájemce z řad dětí i dospělých.

Kdo již trochu zná poslání Galerie čokolády, ví, že se tady nedočká tvoření z pravé čokolády. To ostatně nikde. Ti, kteří něco takového pořádají, samozřejmě, skutečnou čokoládu nepoužívají. Takovou zábavu by nikdo nezaplatil; jde jen o kakaem a barvivy více či méně obarvenou hmotu z tuku a cukru. My jsme prostě přesvědčeni, že čokoláda je vzácnost, skutečná čokoláda není právě laciná a tudíž nelze považovat za hračku. Používání různých náhražek je stejně problematické, takže v duchu své filosofie, pracujeme s materiály, které mohou čokoládu blíže či vzdáleněji připomínat a s dětmi si prostě na čokoládu a jiné dobroty hrajeme. Maminky ocení, že se děti neušpiní, pobaví se neméně a nehrozí jim ani ztloustnutí :).

Pro děti je nabídka širší: každý den se v Galerii čokolády odehrávají Čokohrátky. Zatím sporadicky, cca dvakrát do měsíce pořádám čokopárty, což jsou schůzky společnosti dospělých, nebo dospívající mládeže, v Galerii čokolády, také zpravidla s účelem předávání zkušeností v oblasti tvoření.

I mimo tyto termíny, je možno požádat o uspořádání kurzů pro děti i dospělé, pro jednotlivé skupiny více či méně organizované. Konkrétní nabídka školám a spolkům zaměřeným na moderování volného času dětí je ZDE.

Navíc, speciálně pro děti vyvíjíme kreativní sady – Filcovinky, jež jsou inspirující pro vývoj kreativního myšlení i výtvarné zručnosti.